Дистанційне навчання
Під час дистанційного навчання педагоги ліцею дотримуються санітарного регламенту для ЗЗСО, який набув чинності з 1 січня 2021 року (зі змінами затвердженими наказом Міністерства охорони здоров'я України 01 серпня 2022 року №1371 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 серпня 2022 року за №932/38268). Уроки проводять згідно затвердженого розкладу занять, тижневого навантаження та освітньої програми закладу освіти із дотриманням Закону України «Про повну загальну середню освіту» ст.10.
Учителі працюють з технічними засобами навчання, зокрема: комп'ютерами, ноутбуками та іншими гаджетами. Класні керівники тісно співпрацюють зі здобувачами освіти та їхніми батьками. Адміністрацією закладу постійно надається методично-консультаційна та професійна допомога з питань інформаційно-комунікативних технологій. Також здійснюється моніторинг освітнього процесу під час дистанційного навчання.
Освітній процес організовується за допомогою електронних платформ та сервісів Google Meet, Google Classroom, Classtime, Quizizz, онлайн-платформ «На урок», «Всеосвіта» тощо. Тому у школярів є можливість спілкуватися з педагогами в онлайн-режимі та отримувати консультації.
Рекомендації учителям:
При плануванні завдань для асинхронного навчання та всіх домашніх завдань дотримуватися рекомендованого обсягу.
Забезпечувати зворотній зв'язок зі здобувачами освіти.
Звертати особливу увагу на пояснення нового матеріалу, робити пам'ятки, конспекти тощо.
Не забувати про фактори збереження здоров'я. Проводити фізкультхвилинки, вправи для очей.
Дотримуватися мережевого етикету спілкування (писати стисло, ввічливо, не писати в пізній чи дуже ранній час).
Рекомендації батькам:
Забезпечувати дітям зручне робоче місце із дотриманням норм освітленості.
Постійно підтримувати зв'язок із класними керівниками та адміністрацією закладу.
Рекомендації здобувачам освіти:
Долучаючись до конференцій, вмикати відеокамери та мікрофони.
У разі виникнення технічних проблем, вчасно повідомляти про це вчителя
або класного керівника.
Не відкладати виконання завдань асинхронного навчання «на потім».
Дотримуватися доброчесності (не списувати).
Дотримуватися мережевого етикету спілкування (писати стисло, ввічливо,
не писати в пізній чи дуже ранній час).
Поради здобувачам освіти під час дистанційного навчання
Дистанційне навчання може бути дуже ефективним, головне - самоорганізація. Прості поради допоможуть впоратися з великим обсягом навчального матеріалу і навчитися отримувати задоволення від занять.
Підтримуйте контакт з друзями і близькими
Дуже важливо підтримувати контакт з друзями - це знизить рівень стресу. Також спілкуйтеся з близькими і родичами, яких ви тимчасово не можете відвідати особисто. Використовуйте Viber або інші відеочати, спілкуйтеся в месенджерах і соцмережах.
Дотримуйтесь графіка
Підтримуйте звичайний розпорядок дня. У вас може виникнути велика спокуса оголосити «дистанційку» додатковими канікулами і цілий день сидіти перед екраном телевізора. Але зміна графіка також може викликати стрес. Корисно буде написати на аркуші паперу або на стікерах докладний розпорядок дня і розмістити його так, щоб ви постійно його бачили. Важливо, щоб у вас були чіткі очікування щодо того, що буде відбуватися упродовж дня - коли буде час для навчання, а коли - для читання й відпочинку.
Під час дистанційного навчання використовуйте "розумні" пристрої
До негативного впливу сучасних ґаджетів не відноситься випромінювання, але при неправильному дозуванні екранного часу і неадекватному його розподілі, їх використання може негативно впливати на нервову систему, зір, сприяти неправильному обміну речовин. Отже, треба знати і дотримуватися певних правил використання цифрових ґаджетів, розроблених медиками та науковцями.
Перед початком заняття захистіться від усього, що вас відволікатиме
Мобільний телефон треба прибрати чимдалі від робочої зони, навіть якщо він на вібродзвінку і ви плануєте тільки відповідати на СМС. Діставати його можна тільки під час перерв. Також слід створити навколо себе зону тиші й спокою. Будь-яка незапланована перерва на спілкування відволікатиме вас від навчання й порушить той порядок запам'ятовування, який ви так довго вибудовували.
Фізіологічні потреби теж не мають відволікати від навчання
Під час заняття вам, звичайно, захочеться пити - адже інтенсивна розумова діяльність викликає спрагу. Заздалегідь потурбуйтеся про запас води або свого улюбленого напою. Уникайте енергетичних напоїв, якщо ваша мета - саме заняття. Перекус теж має бути приготований заздалегідь: проста і поживна їжа, наприклад, фрукти чи овочі. Намагайтесь уникати солдодощів, залиште шоколадному батончику роль десерту - тоді й настрій підвищиться і з травленням все буде гаразд. Зручний одяг, що не стримує рухів, комфортна температура в кімнаті - усе це теж дуже важливо.
Оберіть відповідний час
Кожен знає, сова він чи жайворонок, тож для дистанційного навчання в асинхронному режимі можна самому вибрати оптимальний час - рано-вранці, або пізно ввечері. Краще сконцентруватися й ефективно попрацювати годину, ніж кілька годин боротися з утомою, вдаючи активну діяльність.
Під час занять, якщо вони тривають довго, робіть заплановані перерви
Після кожних 45 хвилин роботи переключайтеся на щось інше. Краще за все походити, порухатися, можна зарядитися позитивними емоціями від спілкування з друзями (ось тут і виручить телефон), подивитися коротке відео або перекусити. Перерва не повинна тривати довше 20 хвилин, адже так можна і забути про головну мету.
Позбавтеся будь-якого внутрішнього негативу, пов'язаного з навчанням
Контролюйте свої думки. Наприклад, «Я ненавиджу математику» варто замінити на «Я розумію, що математику треба здати і я з цим впораюся». Замість «Це надто складно для мене» варто казати «Так, це складно, але я молодець і я впораюсь».
Буває, що усі умови дотримані, уся родина ходить навшпиньки, найкращі онлайн-курси готові допомогти в підготовці до іспиту, улюблена ручка на столі, зошити і книжки розкладені навкруги. А ось посидючості бракує. Хочеться бігати й стрибати, але час іде, іспит усе ближче.
Що ж робити? По-перше, усвідомити, що ви належите до кінестетичного типу і потреба в русі - така ж важлива для вас, як їжа і сон, тільки треба правильно використати її в навчанні. Спробуйте такі прийоми:
- Коли читаєте матеріал - підкреслюйте, конспектуйте, робіть таблиці. Поєднання руху з розумовою діяльністю допоможе запам'ятати матеріал, краще його систематизувати.
- Слухаєте лекцію і від нерухомості починаєте дрімати? Віджимайте еспандер або розтягуйте гумову стрічку. Звичайно, в класі чи в бібліотеці так не вдасться, зате з онлайн-заняттями - скільки завгодно.
- Доки вчите, сидіть нерухомо й зосереджено, а коли повторюєте чи відповідаєте - можна пострибати або покидати м'ячем у стінку. Ви здивуєтеся, але запам'ятати вийде набагато більше.
Беріть участь у домашніх справах
Домашні обов'язки потрібні для того, щоб здобути навички, які будуть корисні у дорослому житті. Розвиток цих умінь додасть впевненості в майбутньому.
Читайте книги
Читання знижує стрес. Доведено, що лише шість хвилин читання знижує рівень стресу на 65%. Навіть від нудьги рятує. Цікавий сюжет художнього твору відволікає від проблем та заспокоює.